top of page

עמותת מילבת

עמותת מילבת

עמותת מילבת היא עמותה ייחודית בישראל, המאפשרת לילדים ולמבוגרים עם מוגבלות ולקשישים לתפקד  בעצמאותמרבית באמצעות פיתוח בהתנדבות של אביזרי עזר,משחקים וכלי נגינה מיוחדים בהתאמה  אישית, ובאמצעות מתן שירותי ייעוץ מקצועיים, הדרכה ומידע על הפתרונות המסחריים המתאימים  עבורם. שירותי עמותת מילבת ניתנים משנת 1981 בכל רחבי הארץ וזוכים להערכה מקצועית רבה.

עמותת בית הגלגלים

עמותת בית הגלגלים מקיימת מגוון פעילויות לילדים, בני נוער ובוגרים עם נכויות פיזיות, בעזרת  מדריכים מתנדבים, תוך מתן דגש על פיתוח היכולות החברתיות  ועצמאותם של הנכים הנחוץ לשילובם בקהילה, כמו גם על האפשרות לבלות וליהנות. לעמותה שהחלה פעילותה ב 1979- ביוזמתה של מרים שורץ ז”ל, שישה בתים מותאמים לנכים ברחבי הארץ: הרצליה, ירושלים, בארשבע, קיבוץ אורים, בוסתן הגליל ובית נוסף באיזור המשולש.בית הגלגלים מהווה בית שני עבור מעל ל 450- ילדים, בני נוער ובוגרים נכים, בעזרת צוות מדריכים מסור ומיוחד,יותר מ 450- מתנדבים חילונים, דתיים, יהודים ושאינם יהודים המגיעים ממקומות שונים בארץ ומייצגים קשת מגוונת אידיאולוגית ומקצועית.

עמותת אהל שרה

אהל שרה הינה עמותה הפועלת מזה 40 שנה לרווחת מאות ילדים ובוגרים  בעלי מוגבלות. אהל שרה מעניקה מעטפת שירותי תמיכה בתחום החינוך,  התעסוקה והדיור לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים, ומפעילה 4 בתי ספר,

3 מרכזי תעסוקה ו-17 דירות בקהילה. עם צוות מקצועי ומסור, מסייעת אהל  שרה לחניכיה לרכוש את הכישורים הדרושים לחיות חיים עצמאיים ולהשתלב  בקהילה. אנו מאמינים בזכותם של אנשים בעלי מוגבלות להרגיש תורמים,  שייכים ושווים!

מרכז מיחא

עמותת מרכז מיחא נוסדה בשנת 1953 ע"י ד"ר עזרא קורין, רופא אף  אוזן גרון וחתן פרס ישראל. העמותה עוסקת מזה למעלה מ-60 שנה בטיפול ושיקום פעוטות וילדים חרשים ועם לקות בשמיעה מגיל לידה  ועד הכניסה לבית הספר, והיא החלוצה בארץ בתחום זה. חזונה של  העמותה הוא להעניק לכל ילד חרש או עם לקות בשמיעה את הכלים  לרכישת תקשורת, שפה, התפתחות ושוויון הזדמנויות למצוי הפוטנציאל  הטמון בו על מנת לאפשר את שילובו המלא והמוצלח בחברה. עמותת מרכז מיחא מטפלת מדי שנה במעל ל-500 ילדים ובבני משפחותיהם. ההצלחה חסרת התקדים של מרכז מיחא בהקניית מיומנויות שפה, דיבור ותקשורת לילדים בגיל הרך מובילה לכך שכ- 90% מבוגרי העמותה משתלבים במערכת החינוך הרגילה.

עמותת קשר

עמותת בית הגלגלים מקיימת מגוון פעילויות לילדים, בני נוער ובוגרים עם נכויות פיזיות, בעזרת  מדריכים מתנדבים, תוך מתן דגש על פיתוח היכולות החברתית ועצמאותם של הנכים הנחוץ לשילובם בקהילה, כמו גם על האפשרות לבלות וליהנות. לעמותה שהחלה פעילותה ב 1979- ביוזמתה של מרים שורץ ז”ל, שישה בתים  ארגון "קשר" הוא ארגון לשינוי חברתי הפועל עם ולמען משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים במגוון דרכים: ממתן מידע על זכויות ומיצוי זכויות, תמיכה ליווי והדרכה,שינוי תודעתי,חקיקה והקמת רשת קהילות של משפחות מיוחדות בכל הארץ. אצלנו ההורים והמשפחות הם לב העניין! אנו מאמינים בחשיבות התא המשפחתי כגורם החשוב והמשפיע מול הרשויות ואנשי המקצוע ובמסגרת זו אנו מפעילים את תכנית "הורים מיוחדים בונים קהילה " הכוללת מספר רב של קורסים למנהיגות הורים. עד היום הוקמו כבר כ-26 קהילות של משפחות מיוחדות בישובים שונים, כחלק ממהלך שיסלול את הדרך לשינוי חברתי מקיף.

עמותת יד שרה

אנחנו ביד שרה מקוים שתיעזרו בנו רק להשאלת עריסה לתינוקות ומשאבת חלב..:) אבל חשוב שתדעו שיד שרה משאילה גם מאות אלפי פריטי ציוד רפואי, ממיטות חשמליות ועד מקלות הליכה, המאפשרים להשתחרר מבית החולים ולהמשיך ולחיות בבית עם המשפחה האוהבת. בנוסף, ליד שרה מוקד מצוקה המעניק ביטחון ושלווה לעשרות אלפי מנויים, שירות נכוניות המסיע עשרות אלפי אנשים המרותקים לכיסאות גלגלים, מרכזי שיקום, משחקיה לילדים עם צרכים מיוחדים, טיפולי שיניים וייעוץ משפטי לבני גיל הזהב ועוד ועוד. כל זאת ביותר מ- 100 סניפים ברחבי הארץ, והכל ע"י 6,000 מתנדבים המעניקים שירות מכל הלב לכל פונה. פעילות יד שרה מתאפשרת בזכות תרומות. ניתן לייעד את התרומה למכשיר או שירות ספציפי.

עמותת שלוה

ארגון שלוה נוסד על בסיס האמונה כי האחריות לדאוג לילדים בעלי צרכים מיוחדים אינה צריכה להיות רק על המשפחה בה  נולדו. משפחות אלה זקוקות וראויות לתמיכת הקהילה הרחבה ולמעגל חברתי תומך ועוטף. שלוה משרתת במרכזיה מאות  פעוטות, ילדים ונוער בתוכניות ייחודיות וטיפולים מגוונים  מסביב לשעון, שבעה ימים בשבוע, בכל ימות השנה. בזמן שהילדים נהנים ורוכשים מיומנויות של עצמאות, מתאפשר לאלפי בני משפחותיהם לנהל אורח חיים תקין ובריא.

בית השקמה חולון - מבית אקים

" בית השקמה" הוא מרכז יום לאנשים עם מוגבלות שכלית מטעם  אקים הנמצא בחולון מופעל בשיתוף עם עיריית חולון ומשרד הרווחה.   בבית השיקמה אנו נותנים מענה  טיפולי לאנשים עם מוגבלויות מעל גיל 21. במרכז היום "בית השקמה" עיקר הפעילות היא טיפולית ושיקומית, לשם כך הננו מעסיקים צוות נרחב של אנשי מקצוע: פיזיוטרפיסט, קלינאי תקשורת, מרפאה בעיסוק, מנתח  התנהגות, אחות ועו"ס. ניתן לקנות דרך בית השקמה בחלון מתנות לאורחים מארזי סבונים מיוחדים לתת לאורחים שלכם בחתונה. 

עמותת עמיחי

עמיחי דוגלת בזכותו של כל אדם לחיות בכבוד, ללא תלות  במוגבלויותיו מתוך האמונה כי חוסנה של חברה נמדד  ביכולתה לחיות בשיווין עם השוני. העמותה פועלת ליצירת  שינויי עמדות בחברה לקבלה והכלה של אנשים עם מוגבלויות. עמיחי מפתחת ומממשת רצף שירותים משולבים בקהילה לאנשים עם נכות התפתחותית, לאורך כל מסלול חייהם מינקות ועד זקנה. כיום נהנים כ- 300 ילדים, נערים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ובני משפחותיהם וילדים בתפקוד על הרצף האוטיסטי ממועדוניות, קייטנות, נופשונים, דיור בקהילה ותעסוקה לבוגרים. 

איגוד סיסטיק פיברוזיס

סיסטיק פיברוזיס היא מחלה תורשתית, פרוגרסיבית ואב מערכתית. היא מחלה חשוכת מרפא, אך בת טיפול. איגוד סיסטיק פיברוזיס הוקם בשנת 1967 על ידי הורים לילדים חולים במטרה לתת להם את הטיפול המיטבי ולהאריך את חייהם. האיגוד תומך בשש מרפאות רב תחומיות לחולי CF בששה בתי חולים ברחבי הארץ . הוא דואג להקמת מערך ארצי של פיזיותרפיסטים לטיפולי ניקוז ריאות יומיומיים בבתי המטופלים; דואג להדרכה למטפלים ; דואג לסיוע ברכישת תרופות ומזון מועשר ; דואג לתמיכה לימודית לילדים מאושפזים ; מסייע ומלווה בהשתלות – תמיכה לפני ההשתלה ולאחריה ; מפעיל לובי להכנסת תרופות חדשות לסל הבריאות ; דואג לקשר רצוף עם מוסדות – קופות חולים, ביטוח לאומי, משרד הבריאות ועוד ועוד. איגוד סיסטיק פיברוזיס (CF) בישראל הינו הארגון היחיד בארץ המרכז את כלל הפעילות למען החולים בכל תחומי החיים: צרכים רפואיים, רווחה, חברה, חינוך ותמיכה כלכלית.  פעילות האיגוד בבסיסה עוסקת בהצלת חיים ובהארכתם. קיומה של הפעילות מבטיח לחולים לא רק איכות חיים אלא "חיים".

עמותת ענבר

עמותה שמובילה שינוי תודעתי חברתי  בתחום הזוגיות לכל אדם באשר הוא ובפרט לאנשים עם מגבלה.

 המאמינה שזוגיות טובה ואיכותית  אפשרית גם שיש מגבלה.אנו עוסקים ביצירת הזדמניות ,הקניית כלים, ותמיכה בהבטים שונים של זוגיות. באמצעות מגוון סדנאות,ארועים חברתיים הכשרות לאנשי מקצוע ועוד.. הקהילה שלנו מורכבת מאנשים עם וללא מוגבלות המאמינים שכל אחד מאיתנו  צריך להרגיש בטוח שייך ואוהב במקום שהוא נמצא בו.

האתר של ענבר מנגישים זוגיות

LOGO5-1ענבר.png

העמותה למאבק ב A.T

מחלת ה- A-T (קיצור של Ataxia-Teleangiectasia) היא מחלה גנטית, תורשתית ונדירה הפוגעת במגוון מערכות בגוף. הילדים נולדים רגילים לכאורה אך לקראת סוף העשור הראשון לחייהם מרותקים לכיסא גלגלים ותלויים לחלוטין בזולת. תסמינים נוספים כוללים תנועות פתאומיות או בלתי נשלטות של הידיים והזרועות, הפרעה בהנעת העיניים, בדיבור וריור, קושי בלעיסת מזון ובבליעה, הזדקנות מוקדמת בעור ועוד. המחלה אף פוגעת קשות במערכת החיסונית וגורמת לזיהומים ודלקות ריאות חוזרות ונשנות. כמו כן, יש להם נטייה מוגברת לפתח סרטןהעמותה מסייעת ברכישת ציוד שיקומי ובמימון טיפולים רפואיים שונים עבור החולים בקהילה, במטרה לשפר את איכות ותוחלת חייהם. חזון העמותה כולל את מיגור המחלה, איתור טיפול משפר ומאריך חיים לילדים חולים ומציאת מרפא למחלתם. בנוסף, העמותה משקיעה מאמצים רבים לגייס כספים כדי להוציא לפועל מחקרים התורמים להבנה טובה יותר של המחלה ומסייעים במציאת דרכי טיפול חדשות.

עמותת כן אנחנו יכולים

עמותת "כן אנחנו יכולים" הינה עמותה התנדבותית בלתי תלויה  העמותה שמה לעצמה למטרה לפעול למען ציבור הנכים בישראל, לטפח ילדים בני נוער ובוגרים שהינם בעלי צרכים מיוחדים בשל מוגבלות פיזית . העמותה מטפחת אווירה חמה ואינטימית בין חבריה, מתוך ההשקפה כי אדם החווה חוויות חיוביות ונעימות, יפתח דימוי עצמי חיובי אשר יקל עליו להסתגל למציאות ולהתגבר על מכשולים. אנו מאמינים שאדם הזוכה לכבוד, להערכה, להתייחסות אישית ולמידה יהיו לו הכוחות לצמיחה והיכולת לקחת אחריות על חייו ולמצוא את מקומו הראוי בסביבה בה הוא חי.העמותה מפעילה חוגים שונים לרווחת חבריה, חוג בישול ותזונה בריאות, חוג צילום ועריכה, חוג ספורט וטבחים צעירים לילדים. כלל הפעילים בעמותה תורמים מזמנם ומשאביהם בהתנדבות מלאה, אין נושאי שכר בעמותה.

עמותת זכרון מנחם

ארגון זכרון מנחם נוסד בשנת 1990 ומסייע לילדים ונוער חולי סרטן ובני משפחותיהם ברחבי הארץ ומקיים מכלול פעילויות רחב היקף ויומיומי,  המעניק להם נקודת אור בשגרת המחלה הקשה. שיפור רווחת החולה ומשפחתו היא המטרה העומדת לנגד עינינו. כדי לממש זאת אנו מציעים מעטפת תמיכה כוללת, המשלבת ייעוץ  והכוונה, ליווי בתקופות אשפוז, טיפולים פרא-רפואיים, סיוע לימודי,  תמיכה רגשית, פעילויות העשרה ופנאי, מרכז יום חינוכי חברתי  שיקומי, חוגים וסדנאות, התאמת פאות לחולות, מחנות נופש שנתיים לילדים החולים (בחופשת החורף, האביב והקיץ), חופשות משפחתיות, ימי כיף ועוד.

עמותת גו בייבי גו

עמותת גו בייבי גו מתאימה מכוניות ממונעות לילדים עם נכויות מוטוריות ומעניקה להם אותן במתנה. העמותה הוקמה ומופעלת ע"י שלושה פיזיותרפיסטים ששמו לעצמם מטרה - לאפשר ניידות עצמאית ובטוחה לילדים המתקשים בהליכה תוך טשטוש הנכות ובכך לאפשר להם להתנסות בניידות עצמאית התורמת להתפתחות קוגניטיבית וחברתית. לחלק מהילדים ההתנסות במכונית הממונעת היא הפעם הראשונה בה הם חווים ניידות עצמאית ללא תלות במטפל. כל ילד שנמצא מתאים מקבל במתנה מכונית ממונעת המותאמת לצרכיו האישיים שאותה הוא יכול להפעיל באופן עצמאי. העמותה מופעלת בהתנדבות ולוקחים בה חלק מתנדבים מתחומים שונים. בשנת הפעילות הראשונה העניקה גו בייבי גו ישראל 120 מכוניות לילדים עם מוגבלויות מוטוריות. בזכות תרומתכם ילד נוסף יזכה לקבל ניידות עצמאית. 

עמותת שק" ל

עמותת שק''ל היא עמותה מובילה בישראל בקידום השתלבות אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה הרחבה. תוך מתן רצף שירותים ושוויון הזדמנויות, שק''ל מאפשרת לכל אחד לפתח את היכולות האישיות ולהגשים את הפוטנציאל. שק''ל הקימה טווח רחב של תכניות ומסגרות המציעות לאנשים עם מוגבלויות הזדמנויות ומערכות תמיכה בדומה לאלה העומדים לרשות כל אחד אחר בקהילה.שק"ל הוקמה בשנת 1979 על ידי משרד העבודה והרווחה, ג'וינט-ישראל, ועיריית ירושלים.  כיום, 550 עובדים ו-700 מתנדבים מסייעים ל-8,000 אנשים עם צרכים מיוחדים מכל מגזרי החברה: יהודים, ערבים, נוצרים, דתיים וחילוניים. תחומי פעילות מרכזיים: מערך דיור מוגן, שיקום תעסוקתי, מרכז יום לאוטיזם בירושלים, מרכז טיפולי ייעוצים לאנשים עם מוגבלויות וכן הלאה.

האגודה לסכרת נעורים סוג 1

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל היא עמותה ללא מטרות רווח, והינה הגוף היחיד המייצג את ציבור החולים בסוכרת נעורים  (סוג 1) בארץ. סוכרת נעורים (סוג 1) היא מחלה אוטואימונית התוקפת את הגוף והורסת את יכולתו לייצר אינסולין באופן עצמאי. זוהי מחלה כרונית אשר עלולה להתפרץ בכל גיל. החולים במחלה נותרים תלויים בצורך להזריק אינסולין לאורך כל ימי חייהם. החשיבות בשמירה על איזון ערכי הסוכר הינה קריטית.  חוסר באיזון משמעו סיבוכים רפואיים נוספים אשר עלולים לסכן את חייו של הסוכרתי, ולהחמיר את מצבו עד לכדי עיוורון, כשל כלייתי, קטיעת איברים ואף לגרום לשבץ מוחי.מטרות האגודה לסוכרת נעורים הינן תמיכה וקידום מחקרים פורצי דרך לשיפור, מניעה ומציאת המרפא למחלה; שיפור איכות חייהם של החולים ע"י הבטחת איכות הטיפול; קידום ואכיפה של זכויות; הכנסת תרופות מצילות חיים לסל הבריאות; פעילויות תמיכה, ליווי, מידע, יעוץ וחינוך עבור חולי סוכרת מסוג 1 ובני משפחותיהם והעלאת המודעות למחלה בקרב הציבור

עמותת תקוה ומרפא

תקווה ומרפא הוקמה בשנת 2001, ומאז היא מהווה גוף מוביל בשיפור חיי ילדים חולי דיאליזה, מושתלי כליה ונפרולוגיה.אנחנו הראשונים והיחידים שמהווים משפחה חמה ותומכת של ילדים מטופל דיאליזה נפרולוגיה ולווי בני משפחותיהם.מטרתנו היא להיות שם בשבילם, עם הקושי אותו הם חווים, לעזור להם להתמודד בדרך הטובה ביותר ועם כמה שיותר תמיכה עזרה ושמחה.אנו מאמינים בכך שמגיע להם לחייך, ליהנות ולשמוח למרות הקשיים שהמציאות העמידה בפניהם ולתת להם את הכוחות להתמודד. אנו ​נמצאים בכל פרט פרט יעוץ רפואי, ליווי בתקופות אשפוז, טיפולים פרא-רפואיים,​ חונכים, תמיכה רגשית, פעילויות העשרה ופנאי, ​ הסעות לדיאליזה​, מחנות נופש ​, ימי כיף למשפחות,קבוצות תמיכה,הגשמת חלום ועוד..​תקווה ומרפא היא כעין משפחה המסייעת, מעודדת, ומעניקה אוזן קשבת ותמיכה רגשית המקיפה את חולי דיאליזה ומשפחותיהם בקשת של אהבה.

עמותת IsrA.L.S

עמותת IsrA.L.S פועלת מעל לעשור למען קהילת חולי ה ALS. חזון העמותה הוא עולם שבו מחלת ה ALS הינה מחלה הניתנת לטיפול ולריפוי ולא עוד מחלה קשה וסופנית.מטרות העמותה - קידום מחקר מדעי למציאת תרופה, תמיכה בחולי ALS ובני משפחותיהם ברמה האישית, המשפחתית והציבורית, במטרה לשפר את איכות חייהם והגברת המודעות למחלה בקרב הציבור הרחב בכלל והקהילה המדעית בפרט.

עמותת צעדים קטנים

עמותת צעדים קטנים הוקמה ע"י הורים לילדים החולים במחלות ניוון שרירים מסוג דושן ובקר, מחלות גנטיות קשות הגורמות לאובדן הדרגתי של כוח השרירים - שרירי השלד ושריר הלב, עד מוות בתחילת העשור השלישי לחייהם. כיום חיים בישראל כ- 300 חולים בדושן ובקר. עמותת צעדים קטנים היא היחידה בישראל אשר מספקת מענה כולל לחולי דושן ובקר מתוך ראיה הוליסטית של צרכי החולה ומשפחתו ומספקת מענה אינטגרטיבי בתחום הרפואי, הטיפולי והחברתי. פעילותנו מתפרסת על כלל המישורים הקשורים במחלה: תמיכה במשפחות באמצעות עובדת סוציאלית, שיפור איכות הטיפול באמצעות מרפאות ייעודיות וכנסים, קידום המחקר במחלה באמצעות מאגר מחקר ייחודי ותמיכה במחקרים והעלאת מודעות לאבחון ושיפור איכות החיים. כמו כן, אנו משתפים פעולה עם ארגונים מקבילים בעולם ופועלים יחד למען הגשמת החזון.

הועד למלחמה באיידס

הוועד למלחמה באיידס הוא הארגון הלא ממשלתי היחיד ברמה הלאומית ובעל המשקל הרב ביותר בתחום האיידס בישראל. הוועד למלחמה באיידס הוקם כעמותה ללא כוונות רווח בשנת 1985 ע"י קבוצת פעילים חברתיים במטרה לקדם את בריאות כלל הציבור בכל הנוגע למחלת האיידס.

חדר המתנות והזוהר

עמותת אלו"ט

אלו"ט היא עמותת הורים הפועלת כבר למעלה מ- 40 שנה לטיפול וקידום ילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי מרגע האבחון ואילך. העמותה מפעילה בעזרת צוות מקצועי ומסור 11 מעונות יום שיקומיים לפעוטות מתחת לגיל 3, טיפולים מקדמים בלמעלה מ- 100 גני הילדים, 18 בתים לחיים (הוסטלים), 13 מרכזי תעסוקה עשרות מועדוניות, נופשונים, קייטנות  ו- 5 מרכזי תמיכה ומידע לבני המשפחה המפוזרים ברחבי הארץ. כמו כן פועלת העמותה לקידום זכויותיהם של ילדים ובוגרים עם אוטיזם מול מוסדות המדינה – כנסת, משרדי הממשלה ורשויות מקומיות על מנת להבטיח את שיקומם, עתידם ומעמדם הכלכלי והחברתי.

לוגו אלוט - מקום מצומצם.jpg

עמותת להושיט יד

עבור הורים שמגלים שהילד שלהם חולה במחלת הסרטן או שהוא בעל נכות מורכבת כלשהי, מדובר במכה קשה מנשוא. כאילו בבת אחת הזמן עוצר מלכת. אבל דווקא ברגע הזה, כשהם רק רוצים להתנתק ולשקוע בתוך עצמם, הם נדרשים לגלות את הכי הרבה תעצומות נפש עבור היקרים להם מכל. הם נדרשים להתמודד עם בירוקרטיות מסובכות, עם מונחים ופרוצדורות רפואיות 
בפעם הראשונה, עם רגשות שונים שצפים, ובעיקר לשדר לילד שלהם שהכל תחת שליטה. פה אנחנו נכנסים לתמונה. עמותת ״להושיט יד״, מתמקדת בתמיכה וסיוע לילדים חולי סרטן ולילדים בעלי נכויות מורכבות, ומלווה אותם ואת בני משפחותיהם במאבק העיקש מול המחלה ומול ההתמודדויות החדשות שהיא מזמנת 

– הבריאותיות, הכלכליות והנפשיות, תוך יצירת מגוון פעילויות ותכנים השומרים על ערכים של שמחת חיים, אופטימיות ואמונה ככלי להתמודדות עם המורכבות היום יומית.לעמותה קיים מערך נרחב של בנות שירות לאומי ומתנדבים, הנותנים מענה יום יומי למאות ילדים בכל בתי החולים בארץ, במסגרות חינוכיות ובחונכויות אישיות בפריסה ארצית על בסיס שבועי קבוע,

מערך המאפשר לנו להוסיף כמו שיותר צבע, קסם ואור, גם לאפור ולשחור שבהתמודדות היום יומית הקשה

חדר המתנות והזוהר

"חדר המתנות והזוהר" הינה עמותה שהוקמה לפני כשנה וחצי לזכרה של ביתי זוהר ירחי אשר נפטרה מסרטן לפני כ-3 שנים.החדר מלא במתנות שמחלקים לילדים אשר מאושפזים בטיפול נמרץ ילדים בביה"ח ע"ש לילי ואדמונד ספרא תל השומר.

בנוסף העמותה פועלת גם לרווחת צוות טיפול נמרץ ולרווחת המשפחות של הילדים אשר מאושפזים זמן ממושך.

לוגו חדר המתנות-100.jpg

עמותת עת לעשות

עמותת "עת לעשות" (ע"ר 580458248) פועלת משנת 2006 למען ילדים ונערים בעלי צרכים מיוחדים - נכים, שיתוק מוחין, אוטיסטים, תסמונת דאון ותסומונות נוספות, ומספקת שירותים למאות משפחות, ע"י מאות בני-נוער מתנדבים.  פעילות העמותה מתבססת על מתנדבים, מתנהלת כחוק, ע"י רואה חשבון, ופועלת כמלכ"ר (מוסד ללא כוונות רווח).

העמותה פועלת ב-2 מחוזות: מחוז השרון, בנתניה, ומכון השפלה, בבית שמש. לפעילות החוץ של העמותה (מחנות, טיולים וכו') מגיעים חניכים מכל רחבי הארץ.

 

לוגו PNG.png

עמותת עלה

עלה מפעילה ברחבי הארץ ארבעה מרכזים שמעניקים טיפול מקצועי ליותר מ– 750 תינוקות, ילדים, מתבגרים ומבוגרים. מרכזי עלה בבני ברק, ירושלים, גדרה והנגב פועלים בסטטוס מלכ”ר ומספקים שירותים מקצועיים בתחומי הרפואה, סיעוד, מקצועות הבריאות, שיקום, חינוך המיוחד, תעסוקה ופעילויות הפנאי.

עמותת עלה הינה מובילה בישראל ובעולם בתחום טיפול, שיקום ואיכות חיים של אוכלוסיות עם מוגבלויות מורכבות מתוך אמונה כי לכל יחיד יש הזכות והאפשרות להשתתפות פעילה במארג החיים בהתאם לגילו ויכולתו, וכי לחברה יש את החובה לאפשר השתתפות זו באמצעות שילוב מקצועיות בלתי מתפשרת  עם אהבה, חום ונשמה.

11140-1-f_2לוגו.jpg
bottom of page