top of page

עמותת אס.או.אס לחיות

עמותת S.O.S חיות נוסדה בשנת 1978 במטרה למנוע סבל מחיות המחמד חסרות הבית בישראל והייתה הראשונה לחרוט על דגלה את החשיבות בחינוך לאחריות, לחמלה וליחס הוגן כלפי בעלי חיים. העמותה פועלת 35 שנים להצלתם ולרווחתם של בעלי חיים בישראל ומשקיעה מאמצים רבים בטיפול, בחינוך ובהסברה.

עמותת צער בעלי חיים ירושלים

עמותת צער בעלי חיים, ירושלים מטפלת באופן יום יומי במאות בעלי חיים בבית המחסה וברחובות ירושלים. אנו מספקים מחסה, אוכל וטיפול רפואי לחיות, ימי אימוץ, בתי אומנה, עיקור וסירוס של חיות רחוב, חינוך והסברה לשמירה על רווחת החיות. צער בעלי חיים ירושלים הינה עמותה עצמאית ומתקיימת מתרומות.

עמותת נהריה אוהבת חיות

עמותת נהריה אוהבת חיות שמה לעצמה למטרה לפעול למען בעלי החיים ולהגן עליהם. למנוע התעללויות בבעלי חיים ושמירת חוקי צער בעלי חיים. למצוא בתים לחיות נטושות. הסברה וקידום מודעות הציבור לעיקור, סירוס ויחס נאות לבעלי חיים. התרומות מוקדשות לרווחת חבירנו החיות והגנה עליהן. 

עמותת כלבלאב

עמותת כלבלאב מצילה כלבים נטושים, קולטת אותם בכלבייה  - 60 כלבים (על פי מקום פנוי) ובאומנות, (עוד כ-20 עד 30), מטפלת בהם כולל טיפולים רפואיים מוקפדים, חיסונים, סרוסים ועיקורים, שבב ובשוטף, ומחפשת להם בתים. העמותה מופעלת רק על ידי מתנדבים ואינה נתמכת על ידי גורם כלשהוא (למעט תרומות של פרטיים). לכן היא נלחמת במקביל גם בקיום כלכלי. העמותה היא היחידה במתכונתה באזור הצפון-גליל מערבי.

צער בעלי חיים -  חיפה

אגודת צער בעלי חיים חיפה הינה ארגון מתנדבים חיפאי עצמאי והיא אחת העמותות הותיקות והמנוסות בתחום זה בארץ.  האגודה פועלת למעלה משישים שנה  למתן מחסה, טיפול ומציאת בית חם, אוהב ואחראי לכלבים וחתולים ולעיתים גם לאחרים.

צער בעלי חיים - רמת גן 

עמותת צער בעלי חיים רמת גן והסביבה פועלת למעלה מ 50 שנה ונוסדה בידי הגברת גרטה בירן ז"ל. מאז פועלים חברי העמותה במסירות אין קץ להצלתם של בעלי חיים במצוקה, הן באמצעות מתן טיפול רפואי והן על ידי דאגה יומיומית לרווחתם, תוך איתור משפחות מאמצות ובתים עבורם. צער בעלי חיים רמת גן והסביבה חרתה על דגלה את עקרון אי-המתת בעלי חיים. כך יכולים כל בעלי החיים המגיעים לבית המחסה של העמותה לזכות בתקווה חדשה, תקווה לחיים, בלי קשר לגילם ומצבם הבריאותי.נוסף לפעילות הענפה בבית המחסה, העמותה רואה חשיבות עליונה בקידום ערכים של חמלה, סובלנות ועזרה לחלש, ושמה דגש על מעורבות קהילתית רחבה, פעילויות חינוך והסברה, ועזרה לאוכלוסייה נזקקת בעזרת הקשר החם עם בעלי החיים ומתנדבי העמותה.

חובבי החתולים בישראל

חתולי הרחוב אינם מטרד! כל מי שמכיר אותם יודע עד כמה הם חשובים. אנו כאן כדי להגביר את המודעות לנושא. חתולי הרחוב זקוקים לתנאי מחיה הולמים הן בחורף הקר והן בקיץ הלוהט. עמותת חובבי החתולים שמה לה למטרה לעקר, לסרס ולטפל במקרי חירום של חתולי הרחוב, להגביר מודעות ולסייע לפעילים המסייעים לחתולי רחוב. העמותה פועלת בעיקר באזור הצפון אבל נמצאת בתהליך התרחבות לשאר הארץ ומחפשים פעילים ואוהבי חתולים שיוכלו לסייע לה בפעילותה בתחומים מגוונים.

לוגו 2018.png

אנימלס (לשעבר אנונימוס)

אנימלס (לשעבר "אנונימוס לזכויות בעלי חיים") היא עמותה ישראלית ללא מטרות רווח הפועלת לקידום זכויות בעלי חיים.

העמותה פועלת במגוון תחומים; חינוך והרצאות לבתי ספר, חיילים ומורים, תחקירים לחשיפת התעללות, מהלכים משפטיים, חקיקה וקמפיינים ציבוריים.

העמותה מפעילה מספר אתרי אינטרנט ודפי פייסבוק לפרויקטים השונים.

לוגו PNG.png

החתוליה בחדרה

החתולייה היינה עמותה ציבורית ללא מטרת רווח, שהוקמה בשנת 2015 ביוזמה פרטית של 7 נשים. אנו מפעילות בית מחסה שיקומי לחתולים חולים/פצועים שנאספו מהרחוב, עד לשיקומם ומציאת בית מאמץ עבורם.

החתולייה הוקמה ללא תקציב כלשהו מהעירייה או המדינה והפעילות שלנו מתקיימת בעזרת 2 גורמים מרכזיים:

 מתנדבות החתולייה – נותנות הכל למען המפעל הקטן שלנו. משקיעות יומם ולילה, מטפלות, מנקות מאכילות, דואגות לתרופות של כל חתול וחתול. הכל בהתנדבות מלאה וללא שום תמורה. תורמי ותומכי החתולייה – בלעדיכם לא היינו יכולות להמשיך את הפעילות שלנו.

לוגו - עם כיתוב.jpg

אדופט

בית המחסה אדופט הוא חבורת מתנדבים מכל מיני עמותות קודמות שחברו יחד על מנת להקים מקלט לכלבים בו נוכל להכיר כל כלב באופן אישי, לדאוג לאילוף הכוונה ושידוך מצויין של הכלב לבית הנדרש עבורו. אנחנו מצילים מרשימת המתה בהסגר יסעור (הידוע כהסגר המוות בגלל ההמתות הרבות), הכלבים משתחררים מההסגר עוברים אל המתנדבים לאומנות ביתיות ומפנקות שם לומדים סדר יום קבוע ויכולת השתלבות מושלמת לבית החדש, עוברים חיסונים סירוסים ונמסרים לאימוץ רק אחרי פגישה עם כל דיירי הבית של המשפחה המאמצת. למדנו עם השנים כי למידת אופיו של כל כלב והתאמתו לבית על פי זה ולא רק על פי מראה חיצוני מבטיח אימוצים לכל החיים.אין אצלנו כלובים, לא המתות ואף כלב לא מסכן! 

לוגו.jpg

פעמוני רוח

עמותת פעמוני רוח (ע.ר) היא מרכז לשיקום הדדי של אנשים ובעלי-חיים. פעמוני רוח היא בית מחסה ושיקום לבעלי-חיים ניצולי סחר, התעללות וגידול בתנאי מחיה לא ראויים. לפעמוני רוח מגיעים ארנבונים, שרקנים, חיות ניצולות ניסויי מעבדה, כלבים וחתולים. העמותה שמה לה למטרה להיות בית חם, אוהב וקבוע לכל דייריה, בעיקר עבור בעלי-החיים  להם כמעט ואין מענה שיקומי טיפולי במסגרות אחרות בארץ.  לעמותה חצר יפהפיה, בה גרות החיות הזקוקות למרחבים, כל אחת בהתאם לצרכיה, וכן חדרים עבור בעלי-החיים הרגישים יותר.  פעמוני רוח עוזרת לבעלי חיים להשתקם בשיתוף אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים,  תוך יצירת קשר אמיתי וקרוב בין בני אדם לבין בעלי-החיים. פעמוני רוח היא בית לשיקום אנשים ובעלי חיים יחד, בית בו אנשים עם פגיעה או קושי ובעלי חיים עם פגיעה יכולים להיפגש, למצוא עוגנים ולהעניק כוח והשראה זה לזה.

לוגו1.jpg

להתחיל מחדש

עמותת להתחיל מחדש היא עמותה ללא מטרות רווח, ומטרתה לחלץ, לסייע ולשקם בעלי חיים הזקוקים לכך. העמותה מפעילה ומתחזקת מקלט שיקומי לבעלי חיים בעמק חפר (בעיקר חיות משק), במקלט מתגוררים בעלי חיים אשר הגיעו מכל רחבי הארץ לאחר שעברו התעללויות אכזריות, הזנחה קשה או נטישה, ופה הם מקבלים הזדמנות לחיי חופש, אהבה, שלווה, ובעצם להתחיל מחדש. כיום מתגוררים במקלט ישנם כ90 חמורים, 30 סוסים, 40 עיזים וכבשים, פרות, כמאה חתולים, כלבים, ברווזים תרנגולות, עופות ומכרסמים, אשר לא מפסיקים להגיע אל המקלט ביום ובלילה. רוב בעלי החיים מגיעים במצב קשה מאוד, וחלקם אף נשארים נכים. למשל, מתגוררים אצלנו חמורים עם שלוש רגליים, להם התאמנו פרוטזה מיוחדת, דבר שלא קרה בישראל עד כה, סוסים עיוורים, עיזים עם כיסא גלגלים, ציפורים חסרות כנף, חתולים עם בעיות נוירולוגיות ועוד.כל בעלי החיים החוסים במקלט, זוכים לטיפול וטרינרי מקיף, מזון משובח, המון אהבה, ולשיקום לו הם זקוקים בין אם נפשי ובין אם פיזי. 

לוגו להתחיל מחדש-100.jpg
bottom of page